Reklama | Kontakt

Festiwal Muzyki Filmowej

2008-05-29 - 2008-05-31
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie jest w całości dedykowany muzyce tworzonej do obrazu. Koncert otwarcia, zaplanowany jako Wielki Jubileusz 100-lecia Muzyki Filmowej i retrospektywny przegląd „najlepszych z najlepszych”, tzw. „the best of…” muzyki filmowej kolejnych dekad.

Gala nagród w drugim dniu imprezy będzie okazją do wręczenia wyróżnień przyznanych przez International Film Music Critics Association (IFMCA).

Gwiazdy festiwalu pojawią się w Krakowie drugiego dnia imprezy. Jest oczywiste, że osobistości świata muzyki filmowej to nie tylko twórcy tejże muzyki. To także wyjątkowi reżyserzy, niezwykli aktorzy i producenci realizujący proces twórczy powstania filmu.

Jedną z gwiazd festiwalu będzie światowej klasy mezzosopranistka Kaitlyn Lusk, która weźmie udział w wykonaniu monumentalnej ścieżki dźwiękowej Howarda Shore’a do filmu „Drużyna Pierścienia” podczas koncertu 31maja na krakowskich Błoniach.

Ceny biletów:
29 maja (Filharmonia) – I miejsca: 80 zł, II miejsca: 50 zł
30 maja (Błonia) – wstęp wolny
31 maja (Błonia) – sektory A1 i A2 – 50 zł, sektory B1 i B2 – 30 zł

Konkurs na najciekawsze przebranie za postać z Władcy Pierścieni J. R. R. Tolkiena.

31 maja 2008 roku zostanie przeprowadzony konkurs na najciekawsze przebranie za postać z Władcy Pierścieni J. R. R. Tolkiena. Aby wziąć w nim udział, należy przyjść w stosownym przebraniu oraz z wypełnionym zgłoszeniem w godz. 17.00–18.00 na Rynek Główny w Krakowie w okolice Wieży Ratuszowej.

Pięćdziesiąt najciekawiej – zdaniem jury – przebranych osób otrzyma po podwójnym zaproszeniu na koncert połączony z projekcją filmu Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia, który odbędzie się 31 maja 2008 roku o godz. 21.00 na krakowskich Błoniach, w ramach I Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są w siedzibie Krakowskiego Biura Festiwalowego, ul. Olszańska 7 oraz na stronie www.biurofestiwalowe.pl


   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w Krakowie
Przewodnik po Krakowie - Informacje dla Turystów Kraków

Informacje o KrakowieMapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.