Reklama | Kontakt

Festiwal Kina Niezależnego Off Camera

2008-10-02 - 2008-10-05
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Camera to pierwsza w skali kraju poważna, wielkoformatowa impreza poświęcona kinu polskiemu i zagranicznemu. Podczas czterech dni festiwalowych zaprezentowanych zostanie blisko 150 filmów na 400 seansach. Pokazy odbywać się będą nawet do pięciu razy na dobę w dwudziestu salach kinowych równocześnie.

Repertuar obejmuje zarówno przeglądy produkcji filmowych z poszczególnych części świata, jak również retrospektywy najwybitniejszych twórców światowego kina niezależnego. Stałym elementem projekcji będzie panorama kina południowoamerykańskiego, dalekowschodniego i europejskiego, prezentującego najnowsze dokonania kina kontrkulturowego i niezależnego.

Specjalnym gościem tegorocznego festiwalu “Off Camera ” będzie amerykański reżyser niezależny, Michael Almereyda .
Almereyda zasłynął pod koniec lat osiemdziesiątych odważnymi eksperymentami audiowizualnymi kręconymi zabawkową kamerą w systemie zwanym Pixelvision.Polscy kinomani pamiętają zapewne jego nowatorskiego „Hamleta ” ((2000),przeniesionego do współczesnego Nowego Jorku wielkich korporacji,a także otoczoną kultem “Nadję ” ((1994)– dowcipną i mroczną medytację na temat wampirów.Podczas krakowskiego festiwalu zasiądzie w jury konkursu głównego i spotka się z publicznością na specjalnym seminarium poświęconym zależnościom filmu amatorskiego i profesjonalnego.Wizycie Almereydy będzie towarzyszyć retrospektywa jego filmów.
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w KrakowieMapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz