Znajdź miejsce w Krakowie
Wyszukaj po nazwie:
Lokalizacji:
 Stare Miasto
 Kazimierz
 Podgórze
 Poza centrum
Rodzaju mejsca:
 Dyskoteka
 Edukacja
 Kawiarnia
 Klub
 Klub Jazzowy
 Media
 Muzeum
 Opieka zdrowotna
 Pub
 Restauracja
 Rozrywka
 Sklep
 Slow food
 Sport
 Usługi
 Zabytek
Wybrane miejsca w Krakowie
Polibuda
Pub, Stare Miasto
C.K. Browar
Pub, Stare Miasto
Kryjówka
Klub, Stare Miasto
Amadeus
Restauracja, Stare Miasto
Vega
Restauracja, Stare Miasto
Ogród Botaniczny
Rozrywka, Poza centrum
Tor Gokartowy Elikar
Sport, Poza centrum
Poleski
Restauracja, Stare Miasto
Taboo Gentlemen's C
Klub, Stare Miasto
Faust
Pub, Stare Miasto
Osorya
Restauracja, Stare Miasto
Galeria Krakowska
Sklep, Stare Miasto
Edo Fusion Restauran
Restauracja, Kazimierz
Ross Amores Café
Restauracja, Stare Miasto
Mile Stone
Klub Jazzowy, Podgórze


  Gródek

Gródek KrakówRodzaj: Restauracja
Lokalizacja: Stare Miasto
Kuchnia: Europejska

Adres: Na Gródku 4
Tel: +48 12 431 90 30
URL: http://www.restauracjagrodek.com


Opis:

W starych murach kamienicy przy ul. Na Gródku 4, gdzie niegdyś stały średniowieczne fortyfikacje, znajduje się Restauracja Gródek. W Restauracji Gródek serwowane są m.in. włoskie wina Tagliolo, francuskie wina Coste Rousse oraz węgierskie wina Tokaj importowane specjalnie dla Donimirski Boutique Hotels. Mistrz Kuchni Daniel Buszta – doświadczony specjalista kuchni polskiej, włoskiej i francuskiej.

W restauracji Gródek prezentuje zapomniane polskie specjały i kulturę rodzimego smaku. Wnętrze Oprócz elegancji i wspaniałej kuchni niepodważalnym atutem wnętrz Restauracji Gródek jest ich elastyczna funkcjonalność: poprzez dowolną aranżację stolików oraz profesjonalny sprzęt restauracja organizuje spotkania biznesowe i okolicznościowe, konferencje, szkolenia, a nawet koncerty. Do dyspozycji Państwa Restauracja Gródek oddaje 2 sale restauracyjne: główną – 50 m2 oraz oranżeryjną, która jest także salą muzealną – 25 m2. W sali muzealnej znajdują się eksponaty z XII i XIII wieku. Można w niej organizować przyjęcia do 20 osób. Bar Biblioteka Bar Biblioteka to miejsce wyjątkowe. Zasiadając w wygodnym, miękkim fotelu, można przejrzeć prasę, delektować się znakomitą kawą, a zimową porą poczuć czar ciepła płynącego ze stylowego kominka. To doskonałe miejsce na drinka i cygaro, a dla miłośników literatury dawnej kopalnia białych kruków. Tutaj istnieje możliwość organizacji spotkania do 15 osób.

To nie koniec atrakcji, z restauracji można przemieścić się na taras widokowy (do dyspozycji winda). Tutaj świeże powietrze, zapach kwiatów, niecodzienny widok w chmurach oraz wygodne fotele dopełnią szczęścia. Restauracja Gródek poleca organizację letnich i wczesnojesiennych spotkań wśród chmur. Koncerty Od jesieni 2011 roku Na Gródku zaczęły funkcjonować koncerty jazzowe. Pozostając w zgodzie z murami mają kameralny charakter. Waldemar Gołębski jako opiekun artystyczny a zarazem wykonawca, pod szyldem NiteLine Jazz zaprasza różnych muzyków, realizując tym samym odmienne jazzowe projekty, Niektóre z nich mają wydźwięk edukacyjny ukazując różne odcienie tego samego gatunku i profil danej epoki. Czasem zapraszani są artyści razem z ich własnymi projektami i twórczością. Wydarzenia mają charakter raczej niszowy zarówno ze względu na gatunek muzyki jak i występujących muzyków. Ci bowiem zapraszani są ze względu na ich walory artystyczne i prawdziwą umiejętność uprawiania trudnej jazzowej sztuki – a nie wyłącznie popularność na rynku muzycznym. Restauracja Gródek chętnie „przygarnia” prawdziwą sztukę decydując się na pozostawanie w cieniu innych jazzclubów w Krakowie licząc że nawyk „bywania ze sztuką” stanie się dla krakowian tak oczywisty jak bywanie w dobrej restauracji i że jedno drugiemu nie szkodzi…

Godziny otwarcia Restauracji: 16.00 – 23.00

Restauracja rekomendowana przez Michelin w roku 2008 i 2009. 

Lokalizacja na mapie Krakowa: Gródek
Tutaj możesz za dodać swoje ulubione miejsce w Krakowie i okolicach.
Ostatnie opinie...
Twoja opinia pomoże innym podjąć właściwą decyzję
Pomóż innym dokonać wyboru i podjąć decyzję o rezerwacji - pamiętaj, że Ty także możesz potrzebować podobnego wsparcia.
Oceniany: Gródek
Imię:
Miejsce zamieszkania:
Ocena:
Miejsce na Twoja opinię:

Wpisz słowo z obrazka: