Reklama | Kontakt

IX Festiwal Tańców Dworskich

2008-08-02 - 2008-08-10
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” - to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie artystyczne, nie mające wciąż swojego odpowiednika na świecie.

Po raz pierwszy zaprezentowany został w 2000 roku, jako jedno z wydarzeń związanych z nadaniem Krakowowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Powstał z inicjatywy Romany Agnel (choreograf, reżyser, pedagog i tancerki), w dobie zainteresowania historią tańca, fascynacji sztuką baletu europejskiego i potrzeby powrotu do źródeł wspólnego dziedzictwa europejskiego. Wydarzenia festiwalowe odbywają się w zabytkowych miejscach miasta Krakowa, stanowiąc wyjątkowe połączenie architektury z tańcem ożywiają bogactwo kultury minionych wieków.

Festiwal prezentuje z jednej strony spektakle przybliżające historię tańca europejskiego, a z drugiej nowe międzynarodowe kreacje czerpiące ze źródeł i tradycji europejskiej. Bogaty program Festiwalu obejmuje różnorodne wydarzenia związane z kulturą wieków dawnych, a zwłaszcza ze sztuką tańca, który jak w przeszłości i dziś łączy ludzi bez słów.

Każda z kolejnych edycji Festiwalu posiada inny temat przewodni, dotychczas między innymi były to: „Taniec dworski a teatr dworski”, „Dwór i taniec staropolski”, „Taniec dworski w Europie Środkowej”, "Taniec dworski w Krakowie".

W nawiązaniu do obchodów "Roku Indyjskiego w Polsce" tematem przewodnim tegorocznego, IX Festiwalu Tańców Dworskich "Cracovia Danza" będzie "Taniec dworski w krajach Orientu - Indie".

Warsztaty: 2 - 8 sierpnia 2008, Willa Decjusza (inauguracja: 2 sierpnia 2008, po południu)

Finał Festiwalu: 8 - 10 sierpnia 2008, Barbakan, Wawel, Rynek Główny
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w Krakowie
Przewodnik po Krakowie - Informacje dla Turystów Kraków

Informacje o KrakowieMapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.