Reklama | Kontakt

Festiwal Kultury Brazylijskiej CRACOVIAXE 2008

2008-06-09 - 2008-06-15
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:Festiwal Kultury Brazylijskiej CRACOVIAXE 2008 ma na celu prezentację i przybliżenie kultury i tradycji Brazylii szerszemu gronu mieszkańców Krakowa jak i licznych gości z kraju i zagranicy. Różnorodne aspekty tej malowniczej kultury przez cały tydzień będą ożywiać Kraków przenosząc uczestników festiwalu do słonecznej Brazylii. Po ulicach Krakowa krążyć będzie AXE – życiowa energia Brazylijczyków.Poniedziałek - 09.06.2008

13.00 DO 16.00, WILLA DECJUSZA
OFICJALNE OTWARCIE FKB FEIRA BRASIL CRACOVIAXE

Bankiet dla korpusu dyplomatycznego, władz miasta oraz sponsorów i partnerów festiwalu podczas, którego odbędzie się uroczyste otwarcie FKB CRACOVIAXE. Otwarcia dokona patron festiwalu Konsul Honorowy FR Brazylii dr Paweł Świderski. Bankiet uświetni pokaz samby i capoeira.

Wtorek - 10.06.2008

UNIWERSYTET JAGIELOŃSKI
LTERATURA, JĘZYK PORTUGALSKI, SZTUKA

Wykłady pokazowe szkół języków iberyjskich a w szczególności języka portugalskiego. Szkoły przeprowadzą bezpłatne lekcje pokazowe dla wszystkich chętnych. Na miejscu będzie również możliwość zapoznania się z literaturą portugalską i iberyjską na wystawie książek zorganizowanych przez specjalistyczną księgarnię. Przewidziano również wykłady z dziedziny literatury.

Środa - 11.06.2008

KINO POD BARANAMI. INAUGURACJA DNI KINA BRAZYLIJSKIEGO (04.06.2008 – 08.06.2008)
PRZEGLĄD KINA BRAZYLIJSKIEGO

Pokazy najwybitniejszych produkcje kina brazylijskiego poza tym zaprezentowane zostaną filmy dokumentalne o Brazylii polskich autorów. Pokazom towarzyszyć będzie galeria zdjęć z Brazylii prezentująca postkolonialny Salvador da Bahia i życie codzienne jego mieszkańców.

Czwartek - 12.06.2008

WAŁY WIŚLANE PRZY WAWELU
FESTA I FEIRA czyli ZABAWA I TARG

Impreza w formie pikniku dla rodzin, podczas której odbywać się będą występy sceniczne - taniec muzyka i śpiew bez których nie można obejść się podczas Festiwalu Kultury Brazylii. Imprezę uświetnią zespoły z kraju i zagranicy. Najlepsi z najlepszych w dziedzinie rytmów Brazylii: Sambal, Sambasim, Berimbaus Bateria, egzotyczne tancerki w barwnych piórach z grupy Axe Bahia Show, oraz grupy capoeira UNICAR i Artes Das Gerais w tanecznych pokazach walki a także pokazy tańców latynoamerykańskich w wykonaniu szkół tańca. W czasie pikniku odbedzie się również brazylijski targ, na którym będzie można skosztować specjałów kuchni brazylijskiej lub zaopatrzyć się w towary pochodzenia brazylijskiego.

Piątek - 13.06.2008

AKADEMIA EKONOMICZNA UL. RAKOWICKA 27
WARSZTATY CAPOEIRA – BRAZYLIJSKIEJ SZTUKI WALKI, WARSZTATY TAŃCA

Warsztaty szkoleniowe capoeira prowadzone przez 12 brazylijskich mistrzów z udziałem około 300 adeptów tej egzotycznej sztuki walki z całego kraju. Lekcje w grupach zaawansowania oraz widowiskowe pokazy do rytmu tradycyjnych instrumentów i pieśni granych na żywo. Równolegle odbędą się warsztaty tańca, podczas których będzie można zapoznać się z krokami samby pod okiem wybitnych tancerzy z kraju i Brazylii.

14.00 do 22.00, ROTUNDA, UL. OLEANDRY 1 AMATORSKI SPEKTAKL TEATRALNY

Stało się już tradycją Festiwal, że piątkowy wieczór należy do młodych miłośników teatru i kultury brazylijskiej. Mieliśmy już okazję oglądać spektakl pt „Zenon jedzie do Brazylii”, oraz rock musical łączący tradycje europejsie i brazylijskie. Podczas festiwalu CRACOVIAXE 2008 zobaczymy kolejne dzieło młodych artystów. Przygotowania już trwają.

Sobota - 14.06.2008

OKOŁO 13.00 , ULICE KRAKOWA
PARADA KARNAWAŁOWA

Parada Karnawałowa składająca się z licznych artystów występujących podczas festiwalu, bębniarzy, tancerek, adeptów capoeira i wszystkich chętnych do wzięcia w niej udziału przejdzie ulicami Krakowa i wokół Rynku Głównego. Roztańczony korowód na moment przeniesie nas do Brazylii i porwie każdego miłośnika dobrej zabawy.

17.00 DO 20.00, AKADEMIA EKONOMICZNA
WARSZTATY CAPOEIRA , WARSZTATY TAŃCA ciąg dalszy

21.00 DO RANA, ROTUNDA, UL. OLEANDRY 1
FESTA BRAZYLIJSKA

Impreza klubowa do rytmu bębnów i muzyki mechanicznej granej przez dj-ów specjalizujących się w rytmach Brazylii. Jak podczas prawdziwego Karnawału zabawa potrwa do rana. Tak młodzi klubowicze jak i miłośnicy gorących rytmów znajdą tutaj coś dla siebie. Imprezę poprowadzi DJ Ed Szynszyl, znawca brazylijskich klimatów i wspaniały wodzirej. Zabawie towarzyszyć będą pokazy samby w piórach w wykonaniu Axe Bahia Show oraz występy zespołu batucada Sambasim.

Niedziela - 15.06.2008

11.00 DO 14.00, AKADEMIA EKONOMICZNA, UL. RAKOWICKA 27
WARSZTATY CAPOEIRA I ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

Zawody capoeira oraz pokazy jiu jitsu brazylijskiego. Wręczenie nagród i oficjalne zakończenie FEIRA BRASIL CRACOVIAXE 2008.

W ciągu całego tygodnia trwania Festiwalu, poza dniem filmu brazylijskiego odbędzie się Przegląd Kina Brazylijskiego. W planach mamy przeprowadzenie w czasie Festiwalu premiery brazylijskiego filmu wybitnego polskiego reżysera, a także wizytę znanego i cenionego w Polsce pisarz brazylijskiego ale w tych sprawach na razie trwają rozmowy.
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w KrakowieMapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz