Reklama | Kontakt

Wykłady w ramach VII Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

2008-07-14
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


 
Wykłady w Willi Decjusza, zorganizowane w ramach VII Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, będą poświęcone bieżącym zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem Europy Środkowej i Wschodniej.

14 lipca, poniedziałek

10.00–11.30 Security – common project?
(Bezpiczeństwo – wspólny projekt?) - wykład
Martin Ehl
12.00–13.30 American-Russian relations – burning issues
(Stosunki Amerykańsko-Rosyjskie – newralgiczne kwestie) - wykład
Jerzy Marek Nowakowski

wykłady prowadzone będą w języku angielskim

Martin Ehl
Szef działu zagranicznego czeskiego dziennika „Hospodárske Nowiny”. Publikuje także w gazetach polskich, słowackich i serbskich. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z Europą Środkową i Bałkanami, a szczególnie zajmuje go problematyka bezpieczeństwa, relacji transatlantyckich i globalizacji. Doktor nauk politycznych na Uniwersytecie Karola w Pradze.

Jerzy Marek Nowakowski
Historyk, dziennikarz, publicysta, polityk. Do lutego 2007 r. był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”. Aktualnie jest publicystą tygodnika „Newsweek Polska", pełni funkcję dyrektora Centrum Wschodniego POU i prezesa zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie". Jest autorem licznych publikacji dotyczących m.in. państw byłego ZSRR i polskiej polityki wschodniej.

   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w Krakowie