Reklama | Kontakt

64. rocznica Powstania Warszawskiego

2008-08-01
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:1 sierpnia mija 64. rocznica Powstania Warszawskiego. W Krakowie obchody rocznicy Powstania Warszawskiego organizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu „Małopolska” będą miały szczególny charakter.

Jedną z głównych atrakcji obchodów będzie oryginalny transporter opancerzony SdKfz 251 półgąsienicowy (z nakładkami gumowymi umożliwiającymi poruszanie po nawierzchniach wrażliwych na uszkodzenia) – odtwarzający jeden ze zdobytych przez powstańców transporterów niemieckich. Transporter ozdobiony polską flagą i symbolami powstańczymi będzie stacjonował wraz z powstańczym oddziałem od godz. 10:00 przez cały dzień na Rynku. O godz. 16:15 transporter wraz z oddziałem powstańczym okrąży Rynek.

O godz. 17:00, z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego, zostaną uruchomione syreny Centralnego Systemu Alarmowego na 1 minutę, aby uczcić pamięć bohaterów i ofiar Powstania Warszawskiego. Uczestnicy uroczystości zbiorą się przy wejściu do Bazyliki Mariackiej, aby uczcić godzinę „W” odśpiewaniem hymnu narodowego oraz pieśni powstańczych. W Bazylice Mariackiej rozpocznie się Msza św. w intencji poległych w Powstaniu Warszawskim.

Po Mszy św., przed wejściem do bazyliki Mariackiej, odbędzie się koncert pieśni powstańczych i patriotycznych chóru „Organum”. Następnie uczestnicy uroczystości przejdą ul. Floriańską na pl. Matejki pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożą kwiaty i zapalą znicze.O godz. 19:45 pochód patriotyczny przemaszeruje wraz z oddziałem powstańczym i transporterem wokół Rynku.

W godz. 20:00 – 22:00 w ogródkach kawiarnianych u wylotu ul. Brackiej odbędzie się spotkanie z weteranami Powstania i żołnierzami Armii Krajowej. (JD)
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w KrakowieMapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz