Reklama | Kontakt

Targi Sztuki Ludowej

2008-08-22 - 2008-08-31
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach, kiedy błyskawiczny boom technologiczny i towarzyszący mu rozwój społeczny odrywa człowieka od tradycji i kulturowych korzeni, sztuka ludowa skazana jest na zapomnienie. Nic bardziej mylnego! Żywotności rzemiosła artystycznego oraz potrzeby jego kultywowania dowodzą odbywające się nieprzerwanie od ponad 30 lat Targi Sztuki Ludowej na krakowskim Rynku Głównym. Można tu obejrzeć lub kupić wyroby rękodzielnicze, ale także zapoznać się z przeróżnymi technikami twórczymi, takimi jak garncarstwo, rzeźbiarstwo, hafciarstwo czy koronkarstwo, a nawet spróbować własnych sił w tych trudnych dziedzinach.

Udział w tegorocznym kiermaszu weźmie blisko 400 twórców krajowych i 100 zagranicznych. Obok ludowej ekspozycji i stoisk handlowych artystyczne umiejętności zaprezentują także „Cepeliowskie” zespoły folklorystyczne, regionalne kapele, soliści i grupy muzyczne z kraju i zagranicy. Obecność zapowiedzieli twórcy z Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Federacji Rosyjskiej, Białorusi i Litwy.

PROGRAM

22 sierpnia, piątek
g. 12.00 – Otwarcie Targów Sztuki Ludowej
Dzień Opola

23 sierpnia, sobota
Koncert zespołów artystycznych „Cepelii” i gości pt. „Cepelia dla Krakowa i jego mieszkańców oraz turystów”

24 sierpnia, niedziela
Dzień Republiki Czeskiej

25 sierpnia, poniedziałek
Dzień Federacji Rosyjskiej

26 sierpnia, wtorek
Dzień Ukrainy
Promocja Kopalni Soli w Wieliczce
Koncert uczestników XL Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (wystąpią zespoły z Indii, Włoch, Turcji, Rumunii)

27 sierpnia, środa
Jarmark Nadnidziański
Dzień Miasta Pińczowa
Koncert zespołów XXI Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego (wystąpią zespoły z Węgier, Turcji, Niemiec, Wenezueli, Meksyku, Indii, Grecji, Mołdawii, Rosji)

28 sierpnia, czwartek
Dzień Republiki Słowackiej

29 sierpnia, piątek
„Zwiastun” – jubileuszu 60-lecia Nowej Huty
Koncerty Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta, Zespołu Góralskiego Hamernik, Teatru Muzycznego Nowa Akademia oraz pokazy grup tanecznych

30 sierpnia, sobota
„Pogranicze kultur” – prezentacja Orawy

31 sierpnia, niedziela
„Jarmark Podhalański”
Dzień Nowego Targu
Zakończenie Targów Sztuki Ludowej

   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w Krakowie