Reklama | Kontakt

Światowy Dzień Turystyki w Krakowie

2008-09-26
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:26 września w Krakowie odbędą się obchody Światowego Dnia Turystyki. Po raz pierwszy udział w nich wezmą goście z miast partnerskich Krakowa - Lwowa, Budapesztu i Leuven z Belgii.

Głównym punktem obchodów będzie, zaplanowane od godz. 11.00 do 12.45, zwiedzanie podziemi Rynku Głównego oraz prezentacja projektu nowego produktu turystycznego – szlak tożsamości kulturowej, której dokona Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski.

Potem, o godz. 13.00 w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa, przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 odbędzie się wręczenie certyfikatów Profesjonalnych Organizatorów Kongresów. Certyfikaty wręczy Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Turystyki – Grażyna Leja.

O godz. 13.55 w Sali konferencyjnej Pawilonu Wyspiański 2000 delegacje miast partnerskich zaprezentują jednostki odpowiedzialne za turystykę oraz turystyczne struktury branżowe w swoich miastach. Będzie też możliwość dyskusji i wymiany doświadczeń zawodowych.

Podczas obchodów Dnia Turystyki w Krakowie specjalnymi gośćmi będą członkowie podkomisji stałej ds. przygotowań Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „UEFA EURO 2012” Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Sejmu VI kadencji Rzeczpospolitej Polskiej.

Przypomnijmy, że Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) ustanowiła Światowy Dzień Turystyki, nakładając na państwa członkowskie obowiązek organizacji obchodów w poszczególnych krajach. W Polsce ogólnopolskie obchody ŚDT organizowane są co roku w innym regionie. W tym roku gospodarzem obchodów ŚDT w Polsce jest Warszawa. Centralne uroczystości planowane są na 25 września 2008 roku, kiedy w stolicy odbywają się jedne z największych targów turystycznych w Polsce - XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne „Tour & Travel Warsaw 2008”.

Co roku Światowy Dzień Turystyki organizowany jest pod innym hasłem. Tegoroczne hasło brzmi: „Turystyka - wyzwania wobec zmian klimatycznych”. Hasło ukazuje złożoność turystyki i zachodzących w niej procesów, a także pokazuje jej interdyscyplinarny charakter poprzez różne dziedziny życia społeczno-gospodarczego.
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w Krakowie