Reklama | Kontakt

Festiwal twórczości Marka Grechuty - Korowód

2008-10-04 - 2008-10-09
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:Mija druga rocznica śmierci Marka Grechuty. Pozostawił po sobie piosenki, które kolejnym pokoleniom pokazują, jak pięknie można śpiewać o najintymniejszych uczuciach.

Choć urodzony w Zamościu, jego osoba jest nierozerwalnie związana z Krakowem, do którego przyjechał studiować architekturę na politechnice. Tutaj zaczynał swoją karierę na Studenckim Festiwalu Piosenki w 1967 roku, gdzie zdobył drugą nagrodę (wygrała wtedy Maryla Rodowicz). Za swoje piosenki, takie jak „Korowód”, „Niepewność”, „Hop, szklankę piwa”, otrzymywał wiele laurów i wyróżnień. Fundacja Piosenkarnia Anny Treter oraz Danuta Grechuta, wdowa po artyście, inicjują festiwal mający być nie tylko hołdem dla Marka, ale i prezentacją całej jego twórczości.Postać Marka Grechuty upamiętniona zostanie też w Alei Gwiazd przy Bulwarze Czerwieńskim (9 października, ok. g. 13.00), a ukoronowaniem retrospekcji będzie sadzenie dzikiego wina na cmentarzu Rakowickim przy pomniku mistrza.

Szczegółowy program festiwalu na stronie: www.piosenkarnia.pl
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w Krakowie