Reklama | Kontakt |

Lotnisko Katowice Pyrzowice

| |
  
Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice dysponuje terminalem pasażerskim zajmującym powierzchnię 7600 mkw o przepustowości 1 610 000 pasażerów rocznie (przepustowość godzinowa 525 pasażerów). Obiekt spełnia międzynarodowe wymogi tego typu budownictwa w zakresie bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Restauracja jest otwarta w godz. od 8.00 do 20.00  oraz każdorazowo w przypadku startów i lądowań samolotów. Bezpłatnie udostępniamy kompletnie wyposażony pokój dla matki z dzieckiem. 

Postój TAXI (Airport Taxi Service) mieści się przy wejściu do Terminalu Pasażerskiego. Na terenie Hali głównej mają swoje przedstawicielstwo firmy oferujące WYNAJEM SAMOCHODÓW: EUROPCAR, BUDGET, AVIS, HERTZ, JolCar, JOKA, Silvercar, GTL-Service, National Car Rental,AWOS.

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego funkcjonują całodobowe parkingi dla samochodów osobowych i autobusów.
Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach funkcjonuje od miesiąca czerwca 2006r. PARKING STRZEŻONY NR 4 dla samochodów osobowych prowadzony przez firmę GTL-Service Sp. z o.o. Parking ten jest usytuowany w odległości około 200 m od budynku Terminalu.

Kantor wymiany walut czynny całą dobę. Pasażerowie w ruchu międzynarodowym mogą dokonać zakupów w sklepie wolnocłowym Baltona.


Jak trafić...
Odległości do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice z Krakowa wynosi 100 km. Średni czas dojazdu wynosi około 75 minut.

Regularne połączenia między Krakowem a lotniskiem Pyrzowice odbywają się średnio co 2 godziny.


Pyrzowice

 
Air France (www.airfrance.com)
Air Memphis (www.air-memphis.com)
Alexandair (www.alexandair.com)
AMC Airlines (www.amcairlines.com)
Arkia (www.arkia.co.il)
Bulgaria Air (www.air.bg)
Bulgarian Air Charter (www.bulgarianaircharter.com)
Centralwings (www.centralwings.com)
Eurocypria Airlines (www.eurocypria.com)
Eurolot (www.eurolot.com.pl)
Emin (www.exin.pl)
Farnair Europe (www.farnair.com)
Fischer Air Polska (www.fischerair.pl)
Fly Air (www.flyair.com.tr)
Free Bird Airlines (www.freebirdairlines.com)
Hemus Air (www.hemusair.bg)
Israir Airlines (www.israirairlines.com)
Karthago Airlines (www.karthagoairlines.com)
Krasair (www.krasair.ru)
LOT Polish Airlines (www.lot.com)
LTE International Airways (www.lte.es)
Lufthansa (www.lufthansa.com)
MNG Airlines (www.mngairlines.com)
Nouvelair (www.nouvelair.com)
Sky Airlines (www.skyairlines.net)
Slovak Airlines (www.slovakairlines.sk)
Smart Wings (www.smartwings.net)
Sun d'Or International Airlines (www.sundor.biz)
Sunexpress (www.sunexpress.com.tr)
TNT Airways (www.tnt-airways.be)
Tunis Air (www.tunisair.com)
White Eagle (www.whiteeagle.com.pl)
Wizz Air (www.wizzair.com)