Reklama | Kontakt

Zajrzyj do Huty!

2009-06-20 - 2009-06-21
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


Różnorodność zabytków znajdujących się na terenie Nowej Huty czyni z tej dzielnicy atrakcyjne turystycznie miejsce. Podczas dwudniowej imprezy Zajrzyj do Huty zwiedzający Nową Hutę goście będą mogli poznać tajemnice ciekawych i ważnych dla dzielnicy miejsc, zobaczyć od środka obiekty, które na co dzień są trudno dostępne i zwiedzić je pod opieką profesjonalnych przewodników.

Pierwszego dnia proponujemy poznawanie ciekawostek i tajemnic tzw. starej Nowej Huty. Będzie zatem można m.in. zajrzeć za kulisy Teatru Ludowego, pomyszkować po zakamarkach Muzeum Czynu Zbrojnego, zwiedzić wnętrza reprezentacyjnych sklepów przy Placu Centralnym, w których zachowały się elementy ich pierwotnego wyposażenia, z pietyzmem zaprojektowanego przez najlepszych polskich architektów. Wiele ciekawych opowieści można będzie wyczytać i wysłuchać na wystawie Moja Nowa Huta. 1949-2009, prezentowanej w oddziale Dzieje Nowej Huty na os. Słonecznym, którą tego dnia zwiedzić będzie można pod opieką przewodnika.

Następnego dnia zaprosimy Państwa w mniej znane obrzeża Nowej Huty, m.in. do klasycystycznego kościoła w Pleszowie, rycerskiego pałacu w Łuczanowicach, czy też w gościnne progi dworu w Branicach, gdzie archeolodzy odkryją przed chętnymi tajemnice najstarszych dziejów Nowej Huty. Będzie tam można nie tylko obejrzeć plenerowe wystawy poświęcone tym miejscowościom, ale również zwiedzić ciekawe miejsca, w których wciąż widoczne są ślady dawnej świetności tych słynnych podkrakowskich miejscowości.

20 i 21 czerwca 2009 r. (sobota i niedziela), 10.00-17.00

Szczegółowy program na stronie internetowej http://www.mhk.pl/
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w Krakowie