Reklama | Kontakt

Misteria Paschalia, Festiwali Poświęconych Muzyce Dawnej

Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


Uważany jest za jeden z najważniejszych europejskich festiwali poświęconych muzyce dawnej. Zasłużył na to miano konsekwentnie budowanym wizerunkiem, spójną ideą oraz wysmakowanym programem. Kładzie nacisk na muzykę związaną z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, wykonywaną przez uznanych mistrzów i wybitnych interpretatorów nurtu historycznego.

Dzięki staraniom organizatorów prezentowany jest tu unikalny repertuar, w tym projekty nowe lub przygotowane specjalnie na Misteria Paschalia, np. Lachrimae Caravaggio i Jérusalem Jordiego Savalla, czy dokonana przez Fabia Biondiego rekonstrukcja oratorium Il faraone sommerso Francesca Nicoli Fago.

Podczas festiwalu w Krakowie goszczą największe gwiazdy muzyki dawnej – oprócz Savalla i Biondiego oraz ich zespołów wystąpili tu m.in. Rinaldo Alessandrini prowadzący zespół Concerto Italiano, Marc Minkowski i Les Musiciens du Louvre-Grenoble, Il Giardino Armonico dyrygowany przez Giovanniego Antoniniego oraz soliści: Vivica Genaux, Sara Mingardo, Romina Basso, Maria Grazia Schiavo, Roberta Invernizzi, Sonia Prina czy Philippe Jaroussky.

Przeczytaj więcej na: www.misteriapaschalia.com

Misteria Paschalia w Krakowie
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w KrakowieMapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz