III Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej Bluesroads

2012-05-23 - 2012-05-27
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


W 2010 roku studenci krakowskich uczelni wraz z Fundacją Studentów i Absolwentów UJ Bratniak, wspólnie podjęli się organizacji, zgodnego z ideą „non-profit”, festiwalu muzyki bluesowej w Krakowie. Jak się okazało, był to pierwszy i jak dotąd  jedyny studencki festiwal bluesowy na świecie!

Tegoroczna edycja Bluesroads zapowiada się szczególnie ciekawie. Zgodnie z hasłem „blues na rozdrożu kultur”, usłyszymy  zespoły, które inspirują się zarówno bluesem, jak i muzyką folkową z różnych zakątków świata. Nie zabraknie warsztatów muzycznych, koncertów, tanecznej bluesoteki oraz jam sessions. Dla zwycięzców przeglądu zespołów organizatorzy przygotowali wyjątkową nagrodę - występ na Folkowej Scenie Festiwalu Woodstock. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Gwiazdą festiwalu będzie Keith Dunn Band (USA/NL), zespół jednego z najlepszych harmonijkarzy ustnych  na świecie, Keith’a Dunn. Ten wyjątkowy artysta występował na jednej scenie z Muddy Watersem, Stevie Ray Vaughan’em, Jimmy Rogersem. Zespół zagra 27 maja w Klubie Żaczek. Koncert, będzie jednocześnie europejską premierą nowej albumu zespołu pt. „Trance Blues”. Wyjątkowe wydarzenie  czeka nas także 26 maja. W finale sobotniego koncertu gwiazd  zagra zespół Jarosław Śmietana & Billy Neal Bluesroads Band, który został stworzony specjalnie z okazji festiwalu. Jarosław Śmietana zaprosił do współpracy młodych muzyków, których wyróżniono podczas dwóch poprzednich edycji festiwalowego przeglądu zespołów. Występ grupy będzie jednocześnie premierą nowej płyty Jarosława Śmietany „Live At Impart”.

Wydarzenie na facebooku: http://www.facebook.com/events/383168881724866/
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w Krakowie
Restauracja Puby Kluby Imprezy Atrakcje Krakow

Gdzie się bawić?

Słowo kluczowe:
Rodzaj miejsca:
Restauracja Pub
Kawiarnia Klub
Zabytek Sklep
Sport Edukacja

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa | Interaktywny plan miasta

Mapa Krakow z położeniem hoteli, restauracji oraz atrakcji Krakowa.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty samochodów na wynajem w Krakowie. Szeroki wybór i niskie ceny!