18. Marsz Jamników już 2 września

2012-09-02
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


Tradycyjnie na początku września najliczniejszy jamniczy pochód na świecie triumfalnie wyrusza spod Barbakanu i podąża ul. Floriańską na Rynek Główny w Krakowie. Marsz Jamników,  organizowany przez Radio Kraków od 1994 roku, niezmiennie gromadzi na krakowskim Rynku rzesze wielbicieli największych psich indywidualistów. To jedyna taka impreza nie tylko w Polsce, ale i na świecie - specjalnie na jamnicze święto przybywają właściciele jamników z Japonii, Francji, Niemiec, USA, RPA, Australii oraz Włoch, a także tłumy krakowian i turystów.

Tegoroczny Marsz Jamników odbędzie się w niedzielę 2 września. Tematem przewodnim marszu będzie hasło „jamnik – podróżnik”. Wielbiciele jamników spotkają się
o godzinie 11.45 pod Barbakanem, skąd przejdą na Rynek Główny w Krakowie. Na scenie przy Ratuszu zaprezentują się jamniki w najoryginalniejszych podróżniczych strojach rozstrzygnięty zostanie konkurs na najciekawsze jamnicze przebranie.

W tym roku po raz pierwszy Marszowi Jamników towarzyszyć będą także liczne atrakcje dla czworonogów i ich właścicieli. Od godz. 10.00 aż do 17.00 na stoiskach ustawionych wokół sceny będzie można bezpłatnie zasięgnąć porady ekspertów, m.in. weterynarza, dietetyka zwierzęcego, behawiorysty i instruktora szkolenia psów. Będzie można  oznakować swojego pupila (punkt bezpłatnego czipowania) i dowiedzieć się czegoś więcej o pracy petsitterów. Chętnych zapraszamy także do salonu psiej piękności na bezpłatne strzyżenie i trymowanie. Czekamy nie tylko na właścicieli jamników. To
niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu skorzystać z fachowych rad psich specjalistów. Będzie można zabezpieczyć swojego psa przed zaginięciem, indywidualnie dobrać mu najodpowiedniejszą dietę, skonsultować się z weterynarzem, dowiedzieć się, jak efektywnie wykorzystać czas podczas wspólnych spacerów i jakie metody stosować, aby bezstresowo ułożyć i wychować swojego pupila.

Marsz Jamników to także okazja, aby zwrócić uwagę na problemy związane ze znęcaniem się nad zwierzętami, porzucaniem ich oraz adopcją bezdomnych psów. Wśród  stoisk znajdzie się punkt informacyjny „Zielonej Strefy” Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w którym policjanci będą radzić, jak reagować na agresję wobec zwierząt i ich złe traktowanie oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy.  Wolontariusze Fundacji Psi Los
i Fundacji Jamniki Niczyje opowiedzą natomiast  o idei psiej adopcji.

Rozgrzewka przed tegorocznym Marszem Jamników – konkurs fotograficzny.

Jeszcze do 31 sierpnia głosować można na najciekawsze, najbardziej oryginalne zdjęcie
jamnika-podróżnika! Na konkurs nadesłano ponad 100 zdjęć! Wszystkie można obejrzeć na stronie Radia Kraków. Rozstrzygnięcie konkursu 31 sierpnia na antenie Radia Kraków. Szczegóły: www.radiokrakow.pl.

Organizator Marszu: Radio Kraków
Współorganizator: Miasto Kraków
Partnerzy medialni: Gazeta Wyborcza, Magiczny Kraków
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
 

Scenariusz Marszu Jamników 2012:

Godz.   11:45 Zbiórka pod Barbakanem i formowanie pochodu.

Godz.   12:00  Przemarsz spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowie.

Godz. 12:20 Przybycie pochodu pod Ratusz i rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze i najbardziej oryginalne przebranie jamnika – podróżnika.

Godz.   13.30 Wręczenie nagród i zakończenie oficjalnej części imprezy.
 

Dodatkowe atrakcje towarzyszące Marszowi Jamników 2012 – stoiska dla miłośników psów.

Na płycie Rynku Głównego obok sceny pod Ratuszem ustawionych zostanie 10 stoisk:

-  Fundacja „Psi Los” - punkt informacyjny poświęcony działalności fundacji oraz idei psiej adopcji

- Fundacja „Jamniki niczyje”– punkt informacyjny poświęcony działalności fundacji oraz idei psiej adopcji,

- punkt „Zielonej Strefy” Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – policyjnego projektu przeciwdziałania znęcaniu się nad zwierzętami,

- punkt porad weterynarza,

- punkt porad dietetyka zwierzęcego,

- punkt porad psiego behawiorysty i instruktora szkolenia psów,

- punkt znakowania psów (czipowanie),

- punkt petsitterów i prezentacja akcesoriów edukacyjnych dla psów,

- salon psiej piękności,

- punkt dystrybucji bezpłatnych zestawów czystości.

 

Stoiska będą czynne w dniu imprezy od godz. 10.00 do 17.00. Wszystkie porady udzielane są bezpłatnie.

Więcej informacji: www.radiokrakow.pl  
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w Krakowie
Restauracja Puby Kluby Imprezy Atrakcje Krakow

Gdzie się bawić?

Słowo kluczowe:
Rodzaj miejsca:
Restauracja Pub
Kawiarnia Klub
Zabytek Sklep
Sport Edukacja

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa | Interaktywny plan miasta

Mapa Krakow z położeniem hoteli, restauracji oraz atrakcji Krakowa.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty samochodów na wynajem w Krakowie. Szeroki wybór i niskie ceny!