Reklama | Kontakt

Kraków dla najmłodszych

| |
  
Kraków, którym zachwycają się dorośli ze względu na jego historię, kulturę i niepowtarzalną atmosferę, nie zawiedzie również najmłodszych turystów, którym ma do zaoferowania wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń.
 
 
 
 
ZOO
Lokalizacja: Las Wolski
 
Jedną z atrakcji dla całej rodziny jest krakowskie ZOO usytuowane w Lesie Wolskim, około 8 km na zachód od centrum miasta. Specjalną atrakcją stworzoną z myślą o najmłodszych jest Mini ZOO, gdzie dzieci mogą głaskać i karmić kucyki, małe króliki, świnki morskie, kózki i osiołki (godz: 9.30-16.00). Po pełnej wrażeń wycieczce do ZOO, Las Wolski jest doskonałym miejscem na rodzinny spacer. Znajduje się tu 8 asfaltowych ścieżek o łącznej długości 36 km, po których można jeździć rowerami, na rolkach, a nawet konno. Ścieżki prowadzą m.in. do dwóch krakowskich kopców – Kościuszki i Piłsudskiego, z których roztacza się widok na miasto.  
 
Park Jordana
Lokalizacja: pomiędzy ulicami 3 Maja i Reymonta
 
 
Park Jordana jest doskonałym miejscem na aktywny wypoczynek z dala od wielkomiejskiego gwaru. Rozległe tereny parku stanowią idealną przestrzeń do spacerów, jazdy na rowerze, rolkach, a także urządzania pikników. W obrębie parku znajduje się plac zabaw oraz wypożyczalnia rowerów i elektrycznych samochodów dla dzieci. Jest również wypożyczalnia rowerów wodnych, którymi można popływać po małym basenie. Park jest atrakcyjnym miejscem rekreacyjnym również zimą, kiedy z niewielkiego wzgórza można pozjeżdżać na sankach.


 
 
Teatr Lalek
Lokalizacja: Skarbowa 2
 
Teatr Lalek GROTESKA prezentuje bogaty repertuar dla najmłodszych, który obejmuje klasyczną literaturę dziecięcą oraz współczesne przedstawienia teatralne dla dzieci. Zarówno mail jak i duzi znajdą tu coś dla siebie, gdyż magiczny język teatru jest uniwersalny i przemawia do każdego bez względu na wiek.

 
Park Wodny
Lokalizacja: ul. Dobrego Pasterza 126
 
Park Wodny w Krakowie jest największym tego typu parkiem w Polsce oferującym wspaniałą zabawę dla całej rodziny. Dorośli mogą skorzystać z  sauny, hydro masaży, jacuzzi, a bardziej aktywni i odważni ze ścianki wspinaczkowej, prądów wodnych i prawie 800 metrów krętych zjeżdżalni. Dla najmłodszych amatorów wodnej przygody jest brodzik (do 0.6 m. głębokości) z baśniowym zamkiem, małą zjeżdżalnią i wielorybem (godz:8.00-22.00).
 
Kolejną atrakcją dla dzieci od 1 do 10 lat jest nowoczesne Centrum Zabaw GIBON, znajdujące się w budynku Parku Wodnego, gdzie najmłodsi mogą bezpiecznie oddać się szalonym zabawom w basenie z kulkami, na zjeżdżalniach, ściankach wspinaczkowych, mostach linowych i labiryntach (godz:9.00-20.00).
 
Zalew w Kryspinowie
Lokalizacja: 12 km na zachód od centrum miasta, w pobliżu lotniska Balice
 
 
W upalne letnie dni nie ma nic lepszego jak dzień nad wodą! Zalew w Kryspinowie oferuje piaszczyste plaże, strzeżone kąpielisko, wypożyczalnie sprzętu wodnego, plac zabaw oraz boiska do koszykówki i siatkówki plażowej. Woda jest czysta, więc rodzice bez obawy mogą pozwolić swoim pociechom cieszyć się latem!


 
 
 
Gry typu escape room, exit room, logical room to jedna w najciekawszych 
i najbardziej efektywnych form budowania zespołów. To swoisty trening nad głównymi aspektami pracy zespołowej. Łamiemy bariery schematycznego myślenia, uczymy współpracy i skutecznej komunikacji. W Krakowie jest jedna z największych sal tego typu. Zachęcamy do odwiedzenia!
 
 
 
 Mapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz