Znajdź miejsce w Krakowie
Wyszukaj po nazwie:
Lokalizacji:
 Stare Miasto
 Kazimierz
 Podgórze
 Poza centrum
Rodzaju mejsca:
 Dyskoteka
 Edukacja
 Kawiarnia
 Klub
 Klub Jazzowy
 Media
 Muzeum
 Opieka zdrowotna
 Pub
 Restauracja
 Rozrywka
 Sklep
 Slow food
 Sport
 Usługi
 Zabytek
Wybrane miejsca w Krakowie
Poleski
Restauracja, Stare Miasto
Vega
Restauracja, Stare Miasto
Thrill Sport
Rozrywka, Poza centrum
Ross Amores Café
Restauracja, Stare Miasto
Piwnica Pod Baranami
Klub, Stare Miasto
Pub Sarmacja
Pub, Stare Miasto
Ye Olde Goat
Pub, Kazimierz
Amadeus
Restauracja, Stare Miasto
Paintball Center
Rozrywka, Poza centrum
Taboo Gentlemen's C
Klub, Stare Miasto
Resto Illuminati
Restauracja, Stare Miasto
Pod Jaszczurami
Klub, Stare Miasto
Mile Stone
Klub Jazzowy, Podgórze
Skansen Smaków
Restauracja, Poza centrum
Pod Baranem
Restauracja, Stare Miasto


  Park Lotników Polskich

Park Lotników Polskich KrakówRodzaj: Rozrywka
Lokalizacja: Poza centrum
Specjalizacja: Ogród

Adres: al. Jana Pawła II
Opis:

Położony jest między al. Pokoju i al. Jana Pawła II, prowadzącymi ze Śródmieścia do Nowej Huty. Znaczna jego część ciągnie się w stronę ul. gen. Bora-Komorowskiego. Od strony wschodniej znajdują się dwie duże krakowskie uczelnie: Politechnika oraz Akademia Wychowania Fizycznego oraz stadion i hala sportowa. Zaletami parku są: nowo powstały plac zabaw i boiska do gry oraz piaskownica, ścieżka rowerowa i biegowa Nike.

11 czerwca 2007 roku na terenie parku (na obszarze 7 h) został otwarty Ogród Doświadczeń. Jako unikatowe przedsięwzięcie będzie sezonową ekspozycją plenerową z kilkudziesięcioma instalacjami dydaktycznymi.

Tutaj możesz za dodać swoje ulubione miejsce w Krakowie i okolicach.
Ostatnie opinie...
Oceniany przez Vera (Czyżyny), 2014-07-31  
Park Lotników - 60ha, kilometry kruszejących alejek kilometrami się ciągnących wśród zmiennych zagajników, place zabaw, piękny starodrzew, ptaki, wiewiórki. Piaskownice, huśtawki, dzieci, wózki, rowerki, rowery, hulajnogi, rolki, nordic-walking i biegający mieszkańcy i studenci AWF. Do tego "psiarze", akumulatorowe autka i trampolina przy fontannie. Cóż, fontanny czynnej już nie pamiętam, alejki kruszeją od PRLu, oświetlenie ostatnio dwóch alejek się pojawiło, choć brzydkie, żywcem PRL, a place zabaw niezadbane. Estetycznie też ręki i wyobraźni na placu fontannowym brak: fontanna od dziesięcioleci nie działa, brak domknięcia placu od strony al. Jana Pawła II (przydałaby się jakaś pergola/trejaż pokaźnej długości z pnączami (gdzieś je wetknąć między płyty szeeeerokich schodów), konieczny jest jakiś element architektoniczno-roślinny odgradzający od zgiełku skrzyżowania, coś symbolicznego, optycznie odgradzającego park od hałasu i ruchu samochodowego), brak kawiarni jakiejś, toalet. Co jednak dla jednych zaletą, dla innych wadą, wiadomo: jeśli mają powstać pergole/toalety/kawiarnie/latarnie z estetyka gorszą niż PRL i nie pasująca do niczego, to może lepiej poczekać na lepsze czasy, spójna koncepcję zagospodarowania? Niech pozostanie zapomniany, my Mieszkańcy damy radę, przyroda też, BYLE JEJ NIE ODDAĆ DEWELOPEROM, kiedyś Włodarze może nas dogonią;) Zieleń tak piękna, ze zasługuje na godną oprawę, a nie estetyczne "byleco", taka skala triumfu przyrody w środku miasta to cud:) Polecam Mieszkańcom Krakowa na dłuuuugi spacer lub piknik w weekend, a Włodarzom miasta na analogiczny spacer z rodzinami, może doznają natchnienia, docenią, skala, przyroda i miejsce zainspirują... Choć - ostrzegam - tłumy z roku na rok większe, w słoneczne soboty place zabaw nieprzyjemnie tłumne...
Twoja opinia pomoże innym podjąć właściwą decyzję
Pomóż innym dokonać wyboru i podjąć decyzję o rezerwacji - pamiętaj, że Ty także możesz potrzebować podobnego wsparcia.
Oceniany: Park Lotników Polskich
Imię:
Miejsce zamieszkania:
Ocena:
Miejsce na Twoja opinię:

Wpisz słowo z obrazka: