Reklama | Kontakt

Dni Jana Pawła II w Akademii Rolniczej w Krakowie

2007-11-06
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


Z okazji obchodzonych po raz kolejny w Krakowie Dni Jana Pawła II, 6 listopada br. od godziny 10.00 w Centrum Kongresowym Akademii Rolniczej, mieszczącym się przy al. 29 Listopada 46 odbędą się warsztaty naukowe pod hasłem
"Być dobrym jak chleb - chleb w życiu człowieka".

Chleb jako elementarny element posiłku człowieka znany jest od 10-11 tysięcy lat. Odgrywa istotną rolę kulturową i kulturowo-symboliczną. Wzmianki o tym znajdują się w Starym Testamencie. Przez lata w miarę rozwoju nauki i doskonalenia procesów otrzymywania mąki oraz przyrządzania i wypieku ciasta zmieniały się wygląd i właściwości chleba. Wszystkie spotkania z okazji Dni Jana Pawła II mają inspirować oraz popularyzować dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie Papież Jan Paweł II.

W programie przewidziano refleksje antropologiczne na temat chleba, które wygłosi dr Jerzy Brusiło  z Instytutu Bioetyki PAT. Profesor Władysław Migdał rozwinie pojęcie  chleba jako dobra w aspekcie historycznym, biblijnym oraz starych przysłów i porzekadeł. Chorzy na celiakię (alergię na gluten) uzyskają cenne wskazówki dotyczące odżywiania, a przeciętny "Kowalski" z wykładów prof. Haliny Gambuś dowie się jakie wartości odżywcze i dietetyczne posiada chleb.

Warsztaty połączone będą z degustacją chleba - od tradycyjnych receptur do chleba współczesnego.
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w Krakowie